Vishay Dale CMF55432K00FHEA
Part No.:
CMF55432K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55432K00FHEA.pdf
Description:
RES 432K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
432 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55432K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55432K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55432K00FHEA?
Image CMF55432K00FHEA
Part Number CMF55432K00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 432 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)