Vishay Dale CMF5540K200FHRE70
Part No.:
CMF5540K200FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5540K200FHRE70.pdf
Description:
RES 40.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
40.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5540K200FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5540K200FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5540K200FHRE70?
Image CMF5540K200FHRE70
Part Number CMF5540K200FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 40.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)