Vishay Dale CMF55402K00FHEA70
Part No.:
CMF55402K00FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55402K00FHEA70.pdf
Description:
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
402 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55402K00FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55402K00FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55402K00FHEA70?
Image CMF55402K00FHEA70
Part Number CMF55402K00FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 402 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)