Vishay Dale CMF553K8300FHRE
Part No.:
CMF553K8300FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K8300FHRE.pdf
Description:
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.83 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K8300FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K8300FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K8300FHRE?
Image CMF553K8300FHRE
Part Number CMF553K8300FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 3.83 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)