Vishay Dale CMF553K6000JKEA
Part No.:
CMF553K6000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K6000JKEA.pdf
Description:
RES 3.6K OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
3.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K6000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K6000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K6000JKEA?
Image CMF553K6000JKEA
Part Number CMF553K6000JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)