Vishay Dale CMF553K5700FHRE
Part No.:
CMF553K5700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K5700FHRE.pdf
Description:
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.57 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K5700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K5700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K5700FHRE?
Image CMF553K5700FHRE
Part Number CMF553K5700FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 3.57 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)