Vishay Dale CMF553K5700FHEA
Part No.:
CMF553K5700FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K5700FHEA.pdf
Description:
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
3.57 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K5700FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K5700FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K5700FHEA?
Image CMF553K5700FHEA
Part Number CMF553K5700FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.57 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)