Vishay Dale CMF553K4800FHRE
Part No.:
CMF553K4800FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K4800FHRE.pdf
Description:
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K4800FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K4800FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K4800FHRE?
Image CMF553K4800FHRE CMF553K4800FHRE70
Part Number CMF553K4800FHRE CMF553K4800FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 3.48 kOhms 3.48 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)