Vishay Dale CMF553K4800FHEA70
Part No.:
CMF553K4800FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K4800FHEA70.pdf
Description:
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K4800FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K4800FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K4800FHEA70?
Image CMF553K4800FHEA70
Part Number CMF553K4800FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.48 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)