Vishay Dale CMF553K3200FHRE
Part No.:
CMF553K3200FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K3200FHRE.pdf
Description:
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K3200FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K3200FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K3200FHRE?
Image CMF553K3200FHRE
Part Number CMF553K3200FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 3.32 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)