Vishay Dale CMF553K3200FHEA
Part No.:
CMF553K3200FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K3200FHEA.pdf
Description:
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
3.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K3200FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K3200FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K3200FHEA?
Image CMF553K3200FHEA
Part Number CMF553K3200FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.32 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)