Vishay Dale CMF553K3000JNEA
Part No.:
CMF553K3000JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K3000JNEA.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K3000JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K3000JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K3000JNEA?
Image CMF553K3000JNEA
Part Number CMF553K3000JNEA
Product Status Active
Resistance 3.3 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)