Vishay Dale CMF553K2400FHEA
Part No.:
CMF553K2400FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K2400FHEA.pdf
Description:
RES 3.24K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
3.24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K2400FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K2400FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K2400FHEA?
Image CMF553K2400FHEA
Part Number CMF553K2400FHEA
Product Status Active
Resistance 3.24 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)