Vishay Dale CMF553K1600FHEA
Part No.:
CMF553K1600FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K1600FHEA.pdf
Description:
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
3.16 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K1600FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K1600FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K1600FHEA?
Image CMF553K1600FHEA
Part Number CMF553K1600FHEA
Product Status Active
Resistance 3.16 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)