Vishay Dale CMF5539R200FHEA
Part No.:
CMF5539R200FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5539R200FHEA.pdf
Description:
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
39.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5539R200FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5539R200FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5539R200FHEA?
Image CMF5539R200FHEA
Part Number CMF5539R200FHEA
Product Status Active
Resistance 39.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)