Vishay Dale CMF55390K00JNEA
Part No.:
CMF55390K00JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55390K00JNEA.pdf
Description:
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55390K00JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55390K00JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55390K00JNEA?
Image CMF55390K00JNEA
Part Number CMF55390K00JNEA
Product Status Active
Resistance 390 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)