Vishay Dale CMF5537K400FHRE
Part No.:
CMF5537K400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5537K400FHRE.pdf
Description:
RES 37.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
37.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5537K400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5537K400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5537K400FHRE?
Image CMF5537K400FHRE
Part Number CMF5537K400FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 37.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)