Vishay Dale CMF5536K500FHRE
Part No.:
CMF5536K500FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5536K500FHRE.pdf
Description:
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
36.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5536K500FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5536K500FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5536K500FHRE?
Image CMF5536K500FHRE
Part Number CMF5536K500FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 36.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)