Vishay Dale CMF5536K500FHEA
Part No.:
CMF5536K500FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5536K500FHEA.pdf
Description:
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
36.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5536K500FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5536K500FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5536K500FHEA?
Image CMF5536K500FHEA
Part Number CMF5536K500FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 36.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)