Vishay Dale CMF5535K700FHRE
Part No.:
CMF5535K700FHRE
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5535K700FHRE.pdf
Description:
RES 35.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
35.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CMF5535K700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5535K700FHRE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5535K700FHRE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMF5535K700FHRE
Part Number CMF5535K700FHRE
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 35.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)