Vishay Dale CMF55357K00FKEA70
Part No.:
CMF55357K00FKEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55357K00FKEA70.pdf
Description:
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
357 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55357K00FKEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55357K00FKEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55357K00FKEA70?
Image CMF55357K00FKEA70
Part Number CMF55357K00FKEA70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 357 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)