Vishay Dale CMF55357K00FHEA
Part No.:
CMF55357K00FHEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55357K00FHEA.pdf
Description:
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
357 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order CMF55357K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55357K00FHEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55357K00FHEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMF55357K00FHEA
Part Number CMF55357K00FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 357 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)