Vishay Dale CMF55348K00FHEA
Part No.:
CMF55348K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55348K00FHEA.pdf
Description:
RES 348K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
348 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55348K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55348K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55348K00FHEA?
Image CMF55348K00FHEA
Part Number CMF55348K00FHEA
Product Status Active
Resistance 348 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)