Vishay Dale CMF55340K00FKEA70
Part No.:
CMF55340K00FKEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55340K00FKEA70.pdf
Description:
RES 340K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
340 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55340K00FKEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55340K00FKEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55340K00FKEA70?
Image CMF55340K00FKEA70
Part Number CMF55340K00FKEA70
Product Status Active
Resistance 340 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)