Vishay Dale CMF5533R200FHRE70
Part No.:
CMF5533R200FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5533R200FHRE70.pdf
Description:
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
33.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5533R200FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5533R200FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5533R200FHRE70?
Image CMF5533R200FHRE70
Part Number CMF5533R200FHRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 33.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)