Vishay Dale CMF55332R00FHRE
Part No.:
CMF55332R00FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55332R00FHRE.pdf
Description:
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55332R00FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55332R00FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55332R00FHRE?
Image CMF55332R00FHRE
Part Number CMF55332R00FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)