Vishay Dale CMF55332R00FHEA
Part No.:
CMF55332R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55332R00FHEA.pdf
Description:
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55332R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55332R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55332R00FHEA?
Image CMF55332R00FHEA
Part Number CMF55332R00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)