Vishay Dale CMF55324K00FHEA
Part No.:
CMF55324K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55324K00FHEA.pdf
Description:
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
324 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55324K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55324K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55324K00FHEA?
Image CMF55324K00FHEA
Part Number CMF55324K00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 324 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)