Vishay Dale CMF5531K600FHRE70
Part No.:
CMF5531K600FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5531K600FHRE70.pdf
Description:
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5531K600FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5531K600FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5531K600FHRE70?
Image CMF5531K600FHRE70
Part Number CMF5531K600FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 31.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)