Vishay Dale CMF5531K600FHEA
Part No.:
CMF5531K600FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5531K600FHEA.pdf
Description:
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5531K600FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5531K600FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5531K600FHEA?
Image CMF5531K600FHEA CMF5531K600FHEA70
Part Number CMF5531K600FHEA CMF5531K600FHEA70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 31.6 kOhms 31.6 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)