Vishay Dale CMF5530R100FHEA
Part No.:
CMF5530R100FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5530R100FHEA.pdf
Description:
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
30.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5530R100FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5530R100FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5530R100FHEA?
Image CMF5530R100FHEA
Part Number CMF5530R100FHEA
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 30.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)