Vishay Dale CMF55301K00FHRE70
Part No.:
CMF55301K00FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55301K00FHRE70.pdf
Description:
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
301 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55301K00FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55301K00FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55301K00FHRE70?
Image CMF55301K00FHRE70
Part Number CMF55301K00FHRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 301 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)