Vishay Dale CMF552K9400FHRE
Part No.:
CMF552K9400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K9400FHRE.pdf
Description:
RES 2.94K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
2.94 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K9400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K9400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K9400FHRE?
Image CMF552K9400FHRE
Part Number CMF552K9400FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 2.94 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)