Vishay Dale CMF552K8000FHEA
Part No.:
CMF552K8000FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K8000FHEA.pdf
Description:
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
2.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K8000FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K8000FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K8000FHEA?
Image CMF552K8000FHEA
Part Number CMF552K8000FHEA
Product Status Active
Resistance 2.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)