Vishay Dale CMF552K7400FHRE70
Part No.:
CMF552K7400FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K7400FHRE70.pdf
Description:
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
2.74 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K7400FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K7400FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K7400FHRE70?
Image CMF552K7400FHRE70
Part Number CMF552K7400FHRE70
Product Status Active
Resistance 2.74 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)