Vishay Dale CMF552K7000JKEA
Part No.:
CMF552K7000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K7000JKEA.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K7000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K7000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K7000JKEA?
Image CMF552K7000JKEA
Part Number CMF552K7000JKEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.7 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)