Vishay Dale CMF552K4900FHRE
Part No.:
CMF552K4900FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K4900FHRE.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K4900FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K4900FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K4900FHRE?
Image CMF552K4900FHRE CMF552K4900FHRE70
Part Number CMF552K4900FHRE CMF552K4900FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 2.49 kOhms 2.49 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)