Vishay Dale CMF552K4900FHEA70
Part No.:
CMF552K4900FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K4900FHEA70.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K4900FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K4900FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K4900FHEA70?
Image CMF552K4900FHEA70
Part Number CMF552K4900FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.49 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)