Vishay Dale CMF552K4300FHEA
Part No.:
CMF552K4300FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K4300FHEA.pdf
Description:
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
2.43 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K4300FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K4300FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K4300FHEA?
Image CMF552K4300FHEA
Part Number CMF552K4300FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.43 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)