Vishay Dale CMF552K3700FHRE
Part No.:
CMF552K3700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K3700FHRE.pdf
Description:
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
2.37 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K3700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K3700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K3700FHRE?
Image CMF552K3700FHRE CMF552K3700FHRE70
Part Number CMF552K3700FHRE CMF552K3700FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 2.37 kOhms 2.37 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)