Vishay Dale CMF552K2600FHRE
Part No.:
CMF552K2600FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K2600FHRE.pdf
Description:
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
2.26 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K2600FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K2600FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K2600FHRE?
Image CMF552K2600FHRE
Part Number CMF552K2600FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 2.26 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)