Vishay Dale CMF552K2100FHRE70
Part No.:
CMF552K2100FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K2100FHRE70.pdf
Description:
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
2.21 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K2100FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K2100FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K2100FHRE70?
Image CMF552K2100FHRE70
Part Number CMF552K2100FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.21 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)