Vishay Dale CMF552K1500FHRE
Part No.:
CMF552K1500FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K1500FHRE.pdf
Description:
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
2.15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K1500FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K1500FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K1500FHRE?
Image CMF552K1500FHRE CMF552K1500FHRE70
Part Number CMF552K1500FHRE CMF552K1500FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 2.15 kOhms 2.15 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)