Vishay Dale CMF552K0500FHRE
Part No.:
CMF552K0500FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF552K0500FHRE.pdf
Description:
RES 2.05K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
2.05 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF552K0500FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF552K0500FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF552K0500FHRE?
Image CMF552K0500FHRE
Part Number CMF552K0500FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 2.05 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)