Vishay Dale CMF5528R700FHRE
Part No.:
CMF5528R700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5528R700FHRE.pdf
Description:
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5528R700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5528R700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5528R700FHRE?
Image CMF5528R700FHRE
Part Number CMF5528R700FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 28.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)