Vishay Dale CMF5528R700FHEA
Part No.:
CMF5528R700FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5528R700FHEA.pdf
Description:
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5528R700FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5528R700FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5528R700FHEA?
Image CMF5528R700FHEA
Part Number CMF5528R700FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 28.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)