Vishay Dale CMF5528K700FHRE
Part No.:
CMF5528K700FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5528K700FHRE.pdf
Description:
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
28.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5528K700FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5528K700FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5528K700FHRE?
Image CMF5528K700FHRE
Part Number CMF5528K700FHRE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 28.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)