Vishay Dale CMF55287R00FHEA
Part No.:
CMF55287R00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55287R00FHEA.pdf
Description:
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
287 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55287R00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55287R00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55287R00FHEA?
Image CMF55287R00FHEA
Part Number CMF55287R00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 287 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)