Vishay Dale CMF55287K00FHEA
Part No.:
CMF55287K00FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55287K00FHEA.pdf
Description:
RES 287K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
287 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55287K00FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55287K00FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55287K00FHEA?
Image CMF55287K00FHEA
Part Number CMF55287K00FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 287 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)