Vishay Dale CMF5527K400FHEA
Part No.:
CMF5527K400FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5527K400FHEA.pdf
Description:
RES 27.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
27.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5527K400FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5527K400FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5527K400FHEA?
Image CMF5527K400FHEA
Part Number CMF5527K400FHEA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 27.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)